Ljusstakar, ett par, Gusum, mässing. Höjd: 5,5. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Ljusstake, mässing, Lars August Holmström Sverige. Höjd: 10 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
LJUSSTAKAR, 2 snarlika, mässing, barock resp barockstil, 1600-tal resp sekelskiftet 1900. - Bukowskis
PAR LJUSSTAKAR MÄSSING SKULTUNA BRUK No 12, 12CM (ENA FOTEN NGT BUCKLIG, NGT REPIGA, LJUSMANSCHETTER SAKNAS) STÄMPLADE "SB" MED KRONA, TILLV. 1860-1870 - Göteborgs Pantbank
Ljusstakar, Ett par, Marocko, mässing, höjd: 46 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -